Dibaş Su Teposu Temizlik Ve İzolasyon Servisi

Su Deposu Temizlik

Su Deposu İzolasyonu

Su Deposu İzolasyonu

Cam kaplı polyester (CTP) kaplama tekniği en çok su depolarında kullanılmaktadır. Beton veya fayans kaplı depolarda antibakteriyal cam kaplı polyester tercih edilirken, paslanabilir metal su depolarda epoxy kaplama tercih edilmektedir. Her iki Su Deposu Kaplama tekniğinde de amaç su deposunu dış etkenlerden korumaktır. Su izolasyonu sayesinde depolarda meydana gelebilecek su kayıplarını ve deponuza dışarıdan gelebilecek kirli suları engellemiş olursunuz. Yalıtım binaların yapı güvenliğini korurken, insanların yaşam standartlarını da yükseltir.

Su Deposu Kaplama için içme suyuna uygunluk belgeleri sunan, suya karışabilecek zararlı kimyasal maddeler içermeyen malzemeler kullanılmaktadır. Hepsi Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış, sertifikalıdır. İçme ve normal kullanma suları temiz ve sağlıklı koşullarda depolanmadığı takdirde suyun kalitesi olumsuz yönde değişim göstermekte ve zararlı mikroorganizmalar için ortam oluşturmaktadır. Su deposuna; suyun özelliklerini bozmayacak uygun bir malzeme ile yalıtım yapılmalıdır. Suyun özelliklerini bozabilecek maddelerin zaman içinde zehir saçmaya başladığını aklınızdan çıkarmayın. Deponuzun kaplamasında önemsemeniz gereken tek şey sağlıklı olup olmamasıdır.

Her iki teknikte de Su Deposu Kaplama sebebi öncelikle antibakteriyal malzemeler oluşlarıdır. Suya ve neme karşı oldukça dayanıklıdırlar. Yatay ve dikey tüm yüzeylere kolaylıkla uygulanabilirler. Korozyona dayanıklıdır, dilerseniz üzerlerine başka bir malzemeyle de izolasyon yapabilirsiniz. Kaplamada ek yeri olmadığından su depolarında kullanıma çok uygundur. Herhangi bir sebepten dolayı çürüme olasılığı yoktur ve içerdiği maddeler sayesinde çok uzun yıllar kullanılabilir.